Otázky a odpovědi

Jak zjistím, které tepelné čerpadlo je vhodné pro moji nemovitost?

Záleží na mnoha faktorech, počínaje podlahovou plochou, tepelnými ztrátami, typem radiátorů či podlahového topení... Nejlepší bude, když nám zavoláte. Vše s vámi prokonzultujeme po telefonu a pokud budete mít zájem, náš technik se přijede podívat přímo k Vám.

Je tepelné čerpadlo opravdu tak úsporné jak tvrdí reklama?

Ano i ne. Vše záleží na typu nemovitosti, výběru konkrétního čerpadla a především na správné a odborné montáži systému a jeho nastavení. V ideálním případě však lze dosáhnout až 70% úspory v nákladech na topení.

Jaká je životnost tepelného čerpadla?

Při správné instalaci, používání a péči o čerpadlo lze obecně říci, že 12-15 let. Dříve než by se Vám čerpadlo porouchalo ho spíše budete chtít nahradit novějším, modernějším a ekonomičtějším modelem.

Kde získám technické parametry vámi nabízených čerpadel?

Pokud máte zájem o přesné informace a data ke konkrétnímu čerpadlu, kontaktujte nás prosím telefonicky, nebo mailem a veškeré dokumenty Vám rádi zašleme.

Potřebuji k tepelnému čerpadlu akumulační nádrž?

Akumulační nádrž a tepelné čerpadlo, to je věčně diskutované téma. Především záleží na typu nemovitosti a zejména na topném systému. Pokud se jedná o instalaci v menší nízkoenergetické nemovitosti, která je vytápěna pouze podlahovým topením můžete v klidu instalovat bez akumulační nádrže.

Pokud se naopak jedná o instalaci v členitější nemovitosti, kde je kombinace radiátorů a podlahového topení a vyšší nároky na regulaci teploty v interiéru, doporučujeme akumulační nádrž instalovat.

Můžete si však být jisti, že pro vaši nemovitost najdeme to nejlepší řešení k vaší spokojenosti.

Jak je monoblokové čerpadlo chráněno proti mrazu?

Všechny čerpadla Sprsun jsou vybavena automatickým defrost režimem, který se spíná ikdyž je čerpadlo nečinné jakmile detekuje venkovní teplotu 0°C. Nemusíte se tak o nic starat a mít starosti. Pokud by mělo na delší dobu dojít k přerušení dodávky elektřiny, jsou čerpadla vybavena protimrazovým ventilem, který v případě potřeby z čerpadla vypustí topné médium.

Nemůže se tak nikdy stát, že by bylo čerpadlo poškozeno zamrznutím.

Je tepelné čerpadlo vhodné pro systém s radiátory?

Ano, tepelným čerpadlem můžete vytápět i nemovitost, která k přenosu tepla využívá radiátory. Naše čerpadla dokáží ohřev vody až na 75°C, není tedy problém instalace i do nemovitosti s vysokoteplotními radiátory. 

Mohu s tepelným čerpadlem ohřívat i užitkovou vodu?

Ano, pokud zvolíte správný bojler, můžete s naším tepelným čerpadlem ohřívat i zásobník užitkové vody. Samozřejmostí je pak regulace teploty v topné soustavě i v bojleru zvlášť. Navíc všechna naše čerpadla jsou vybavena anti-legionella programem, který 1x za týden ohřeje vodu v bojleru nad hranici 70°C a nehrozí tak množení žádných bakterií.

Máte jakýkoliv dotaz? Něco vám není jasné? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám vše vysvětlíme a poradíme.